לבחור את הטפט המושלם

בתקופה האחרונה טפטים הופכים לדבר מודרני ופופלרי יותר ויותר בכל דירה. אבל אם מעולם לא תליתם טפט אז אתם בטח שואלים את עצמכם איך לבחור את הטפט הנכון בכל מגוון האפשרויות שקיים? וגם לאחר שבחרתם את התבנית הרצויה אז מה השלב הבא בכלל? אז קודם כל חשוב להבין מה סגנון החדר שאתם מעצבים: אם זהו חדר רומנטי אז כדאי ללכת על גוונים עדינים, אולי עם קווי פרחים וצבעי פסטל. אם מדובר בחדר רגיל אז כדאי ללכת על תבניות רגילות ועיצובים של צמחים כדי לתת את הרגשת הנוחות לבית.

גיאומטריה נועזת עם גוונים מטאליים או סוגי פרחים קיצוניים יתאימו יותר לחדר מודרני/אופנתי, לעומת זאת פסים ילכו עם חדר מסורתי עם רהיטים ועיצוב קצת עתיק. אחרי שבחרתם את הסגנון שלכם אז חשוב מאוד להבין כיצד להשתמש בטפטים: עם טפטים קלאסיים כמו לדוגמא פסים אז כדאי למלא את כל ארבעת הקירות ואולי להוסיף איזה טוויסט טרנדי על אחד מהם. אם מדובר בטפט נועז או דרמטי שנותן אופי קיצוני לעיצוב אזי כדי להתמקד בקיר אחד ולנסות להבליט באמצעותו פריט ריהוט כגון ספה או מיטה. לפעמים כדאי לחלק את הקיר על ידי מפריד כלשהו ואז אפשר כל אחד מחצאי הקיר לעצב בצורה שונה כך שייתנו מראה ייחודי ומגניב. הקו המפריד יכול להיות מעוצב באמצעות צורה בולטת כמו פרח ענק או צורה מעניינת עם צבע בולט.

 

ומה עם התקרה? חשבתם מה אתם הולכים לעשות עם התקרה? אולי להשאיר אותה נקיה מעיצוב או להמשיך את הטפטים גם עליה? אז בואו נעשה חזרה קצרה: בוחרים צבע ותבנית ואז מחליטים אילו חלקים בחדר בדיוק רוצים לקשט עם הטפטים. מכאן כבר צריך למצוא את השיטה הקלה עבורכם להדביק ופשוט לגשת למלאכה. לא תאמינו איזה שינוי תוכלו להשיג ביתכם עם מינימום השקעה!!! מהניסיון שלי אני יכולה לומר שהקושי הגדול ביותר הוא לבחור בין טפט חלק לבין טפט עם תבניות, התבניות יכולות להוסיף לקיר מימד נוסף ולעומת זאת הטפטים החלקים מאפשרים לרדת לפרטם הקטנים ביותר בעיצוב החדר ולהבין איזה אפקט אתם בדיוק רוצים להשיג בקירות. רק אל תעשו את החדר מושלם מדי! תמיד כדאי לקלקל פינה אחת או קיר אחד כדי לתת הרגשה יותר אמיתית ומרשימה.

יפית